יצירת מסלול תוכן מקוון מבוסס קישורים לכיתה או סטודנטים בקורס

2931

Roojoom הינה מערכת ישראלית, המאפשרת ליצרני תוכן מכל סוג (כולל מרצים וסטודנטים) לייצר "מrojom 1סלול" תוכן מודולרי המורכב מ"תחנות" תוכן המסודרות בצורה היררכית לפי נושא, כשכל תחנה היא למעשה קישור לאתר / לעמוד תוכן.

הרעיון שמאחורי מערכת זו הוא לנצל את עושר המידע הפרוש ברחבי הרשת, ולבנות עבור משתמשים / לומדים "מסלול" החושף אותם לעולם תוכן מסוים.

ערך מוסף בהיבטי הוראה ולמידה

  • מרצים יכולים לייצר "מסלולי תוכן" שילוו את תהליכי ההוראה בקורס.
  • סטודנט  ( או תלמיד בביה"ס ) יכול להיעזר במערכת בכדי לייצר ולשתף עם חבריו מסלולי תוכן עבור לימוד עצמי (הלומד הוא המלמד).

rojom add 1

Roojoom הוא כלי (גרסת בטא) המאפשר יצירת מסלול תוכן מקוון מבוסס קישורים.

במסלול התוכן שתצרו ינווט התלמיד/המורה באמצעות חץ (ימינה/שמאלה) ויעבור בין התחנות השונות.  התחנות יכולות להיות ממוקמות על פי סדר כרונולוגי או תוכני

Roojoom – guided browsing experience

קישור 2

divider-daat-good

לסקירה של אפרת מעטוף בבלוג שלה

Roojoom  הוא כלי (גרסת בטא) המאפשר יצירת מסלול תוכן מקוון מבוסס קישורים.

במסלול התוכן שתצרו ינווט התלמיד/המורה באמצעות חץ (ימינה/שמאלה) ויעבור בין התחנות השונות.

התחנות יכולות להיות ממוקמות על פי סדר כרונולוגי או תוכני.

כמו בכלים נוספים לניהול קישורים, גם כלי זה מאפשר הוספת לחצן Roojoomlet  לדפדפן באמצעותו תוכלו להוסיף תחנות למסלול קיים או ליצור מסלול חדש מכל נקודה ברשת.

החל מחודש פברואר 2014, ניתן ליצור גם תחנות הכוללות טקסט, קבצי PDF, תמונות וקישורים והן נבנית באמצעות עורך טקסט (ראו צילום מסך בכתבה של אפרת מעטוף בבלוג המועיל שלה )

learnist 1

Learnist

ג'יי הורוויץ, מומחה לתקשוב חינוכי בהכשרת מורים, ממליץ על כלי מתוקשב בשם  Learnist  ככלי מתוקשב וכסביבה מתוקשבת ליצירת מסלול קישורים מאתגר ללומדים. יש המלצות רבות בעולם החינוך בחו"ל לגבי חוויית השימוש של Learnist בהוראה ובלמידה.

With 1M Users Now On Board, Learnist Brings Its “Pinterest For …

 קישור 2

Comments from some of those who selected Learnist as one of their top tools

Easy to create a list of resources for students to work through, and mark when done, 2013 . I use it to store links to materials for later reading, 2013

learnist-jeffdunn

 Ways To Use Learnist In The Classroom

How To Use Learnist To Effectively Organize Your Learning .

Learnist: A Helpful Tool on the Road to Inquiry | Edutopia

How Educators Are Using Learnist | MindShift – KQED

· · ·

תגובות

  • Pingback: עמי סלנט » תוכן העניינים של האתר

  • תודה רבה על הסקירה !
    הכלי הולך ביחד בצורה נהדרת עם כל התפיסה של flipped Classroom. הרי בסופו של דבר, הזמן הפרונטלי עם המרצה הוא הזמן האיכותי והחשוב ביותר לסטודנט. זה הזמן שאפשר לנצל את יכולותיו וניסיונו של המרצה ופשוט לקיים דיון על החומרים והנושאים. כיום, הרבה מהזמן הפרונטלי הזה מנוצל להצגת מצגות או ללמד משהו במקום לדון במשהו. הכלי הזה מאפשר למרצה לשלוח לתלמידים את חומרי השיעור מראש, עם ההסברים שלו על כל מקור ולסדר להם את אופן הקריאה הנכון, הוא יכול לקבל אינדיקציה כמה קראו ומה קראו ולהבין אתרמת מוכנותם לדיון שיתבצע. בהמשך המרצה והסטודנטים יוכלו לנהל דיון על מסלול התוכן ובכך לחסוף את פיזור המידע בערוצי התקשור השונים ובנוסף יישמרו להם החומרים וההסברים לקריאה חוזרת.
    שוב תודה רבה על הסקירה והשיתוף !

    יובל 8 באוקטובר 2013 3:20

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *