אדיופדיה – מאגר תכני לימוד

13011

edutopia 2 start

מאגר אדיופדיה

אדיופדיה מאגר תכני לימוד המאפשר למורים לשתף ולמצוא תכנים במגוון תחומי לימוד ומשלב בתוכו דירוג ומשוב מהקהילה.

הפלטפורמה מאפשרת למורים לשתף חינם או למכור את התכנים שיצרו באמצעות הרשת (מכירה תתאפשר לאחר העלאת 3 פריטים ראשונים חינם).

 ברמת מחפש התוכן:

הפריטים המועלים מקוטלגים על ידי היוצר ומדורגים על ידי הגולשים.
לדירוג חשיבות רבה משום שהוא מקל על מחפש התוכן במציאת תוכן איכותי בנושא הרלוונטי עבורו – גולש יוכל לראות את הדירוג שניתן לפריט על ידי גולשים אחרים והדבר יסייע לו להחליט האם להתעכב על התוכן. לדירוג חשיבות גם בהיבט של פרגון ליוצר, או במקרה הצורך משלוח משוב ענייני והצעה לשיפור. בהקשר זה חשוב לציין כי הדירוגים השונים מרכיבים דירוג כללי ליוצר.

הפלטפורמה מאפשרת חיפוש פשוט, לפי תחום, סוג תוכן, כיתות, דרגת קושי ומשך לימוד מומלץ, וחיפוש מתקדם בהתאם לשדות תיוג פדגוגי נוספים .

screenshot_8טרם הורדת הפריט, ניתן לצפות בתצוגה מקדימה שלו (עד 3 עמודים) כדי לקבוע האם הוא אכן רלוונטי עבורי ולמנוע הורדות מיותרות. בנוסף, בעת הורדת הפריט יתקבל קובץ מלווה עם כל הפרטים שהוקלדו לגביו, על ידי יוצר התוכן.

מומלץ לשמור את התוכן שהורד על המחשב האישי. אך גישה אליו תהיה זמינה גם באמצעות האתר: החשבון שלי > החשבון שלי.


ברמת יוצר התוכן:

לאחר העלאת פריט לפורטל, ניתן לעקוב אחר מספר הפעמים שנצפה או הורד על ידי הגולשים.

גם לאחר העלאת פריט תוכן והורדתו על ידי גולשים, יכול היוצר להמשיך ולבצע עריכות במידע לגביו, להוסיף קבצים, לשנות את סטטוס הפריט (מפורסם / לא מפורסם) ואף למחוק אותו לחלוטין.

חסרון: מרגע שתוכן שהעלית הורד על ידי אחד הגולשים, לא ניתן לשנות את הקובץ הראשי שלו, אלא רק להעלות קובץ נוסף עם השינויים, או כמובן להסיר את הפריט כולו מפרסום ואף למחקו לחלוטין מהפורטל.

על פי יובל ארביטמן, מנהל האתר, כדי לשמור על רמת התכנים המועלים לאתר – תוכן שיקבל דרוג נמוך (דירוג כולל נמוך מ-2, על ידי לפחות 3 משתמשים) יוקפא מהצגה באתר והיוצר יקבל הזמנה לשפרו כדי שייחשף מחדש.

edutopia 2 start


הפלטפורמה יכולה לשמש מורים החברים בקבוצות מקצועיות ברשתות החברתיות כמחסן לתכנים המועלים לקבוצות אלו ונבלעים בים ההודעות…  – כך, יכול כל מורה להעלות פריטים שיצר אל הפלטפורמה, לקטלג אותם לפי מקצוע וכו', לשתף ברשת החברתית וכך לאפשר לכל אחד למצוא אותם בקלות גם בהמשך.

הפלטפורמה מיועדת גם להורים ותלמידים המעוניינים להוריד / להעלות תכנים. כך יכולים הורים להוריד קבצי תרגול לחופשה (ובכלל) עבור ילדיהם ותלמידים יכולים להעלות או להוריד דפי תרגול, סיכומים, אמצעי המחשה, דפי נוסחאות, משחקים, הפעלות חברתיות, הפניות לאתרים עם ידע ייחודי, דרכי פתרון לתרגילים ועוד.

 מקור וקרדיט : הבלוג של אפרת מעטוף ( כלים קטנים גדולים)

מאגר אדיוטופיה

edutopia 2 start

· · ·

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *