כלים פתוחים לניהול מידע: השיפורים האחרונים בגוגל-דוקס

4847

גוגל ממשיכה להרחיב את שירות גוגל דוקס, המקבילה המקוונת שלה לאופיס. גוגל דוקס היא, כידוע , לא תוכנה, היא שירות חינמי לאחסון מסמכים ומצגות באינטרנט ומאפשרת שיתופיות בידע ובפריטי ידע בין אנשים באינטרנט , אם אלו מורים, תלמידים או מידענים.  השיפורים האחרונים מנובמבר 2010 הופכים את הכלים הפתוחים של גוגל דוקס למשובחים וידידותיים יותר. ניתן עתה להעלות קבצים ע"י גרירה פשוטה מתוך אחת המחיצות במחשב שלכם . כמו כן , ניתן לראות בקלות את כל שינויי העריכה במסמכים משותפים לאורך כל הגרסאות של הקבצים שהועלו למאגר השיתופי של גוגל דוקס.

שיפור נוסף אותו בוודאי יחבבו המשתמשים נוגע לתוספת הפונטים לכתיבת מסמך במערכת גוגל דוקס . כמו כן נוספו אפשרויות  מועילות  וקלות של סרטוט איורים ( אפשרויות הכנת תרשימי זרימה היא עתה פשוטה ונוחה מאד).  כמו כן , מאגר תבניות המסמכים (templates) התרחב משמעותית.

גם אפשרויות החיפוש במאגר השיתופי של גוגל דוקס השתפרו : ניתן גם לחפש מסמכים עפ"י טווחי תאריכים, כגון מסמכים שנוספו לפני תאריך מסויים או אחרי תאריך מסוים.

 כמו כן , נמצאת לקראת סיום הפיתוח מערכת חדשה לכתיבה ועריכה של מסמכים, אשר תכלול גם רכיב של  CHAT לרב-שיח בזמן אמיתי בין כותבי המסמכים. כמו כן , ניתן עתה לייבא בקלות לתוך מערכת גוגל דוקס קבצים מסוג Word 2007 files docx.

ממשק העריכה החדש מאפשר לערוך מסמכים וגליונות נתונים הישר מהדפדפן. בנוסף, מכשירי אנדרואיד תומכים גם ביכולות זיהוי קולי, המאפשרות הכתבה של טקסט אל המסמך – בשלב זה באנגלית בלבד.

What's new in Google Docs?         

קישור 2

How To Open Web Documents In Google Docs (Firefox, Chrome & Opera)

הנחיות שימוש וקישורים מועילים

איך להעלות קבצים לגוגל דוקס 

כיצד לשתף קבצים גוגל דוקס – מי יכול לצפות בהם

המדריך לגוגל דוקס – וורד של גוגל

הנחיות שימוש (4 )

 כלים פתוחים בהוראה : הנחיות שימוש בגוגל דוקס למורים

שידרוג לגוגל דוקס: שיתוף פעולה בזמן אמת

 ל-Google Docs ובחזרה – תוסף שייקל לכם על החיים

גוגל דוקס ככלי עזר למורים ליצירת פורטל כיתתי באינטרנט -תמונת מצב 2010

לגרסה החדשה של גוגל דוקס יש השלכות על העבודה החינוכית

· · ·

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *