ניהול קורס ( מכללה או אוניברסיטה) בסיוע תוכנת TRELLO

3528

 

במקור פותחה תוכנת TRELLO לניהול פרוייקטים , היא חינמית ואחת הידידותיות ביותר בעולם.

באמצעות לוח בקרה מקוון ניתן בקלות לראות את מצב התקדמות הפרוייקטים . רבים משתמשים בה בארץ ובעולם .

Trello הוא סטארט-אפ מעניין בניו יורק, שמציע כלי לשיתוף פעולה המאפשר לארגן ולנהל את כל המטלות  והפרוייקטים שלנו ב"בורדים", ולשתף בהם את כולם במהירות ובקלות.

בזמנו (כאשר הייתי מידען ראשי של מכון מופ"ת ) הפעלתי אותו לעבודת צוות הפרויקט שלנו במכון מופ"ת ( ניהול שיתופי של פורטל תוכן ) ויצרנו גם תיאום טוב יותר בין אנשי הצוות וגם שקיפות מלאה של כל מה שקורה בפרויקט .  מתאים גם לעבודה  שיתופית של מורים בתחום דעת בביה"ס , למשל יומן שיתופי של כל המורות לאנגלית בשכבה ו' בביה"ס .

המרצים בישראל גילו את TRELLO 

בתוכנת TRELLO החלו בשנתיים האחרונות להשתמש גם מרצים לצורך ניהול  מרוכז של הגשת המטלות ע"י הסטודנטים .

לטענתם , יותר נוח לנהל את מערך המטלות בעזרת לוח בקרה מקוון  מרכזי מאשר באמצעות משלוחי  E-MAIL של סטודנטים. לא תמיד מצליחים לראות את המייל של הסטודנט ( הוא נבלע בין מאות הודעות המייל של המרצה) . לעומת זאת בלוח הבקרה של TRELLO שום דבר לא הולך לאיבוד ורואים בצרה ברורה מי הגיש בזמן ומי לא .

יותר מכך ניתן לתת משוב לסטודנט ישירות מתוך  לוח הTRELLO . ניתן לרשום הערות בצורת יעילה ולראות אותם מאוחר יותר .ניתן לנהל את כל המשובים כמסד נתונים של הקורס .  לתוכנת TRELLO יתרון גם מבחינת כתיבת העברית RTL  .

השיטה : שימוש בנגזרת של התוכנה הנקראת. Trello Teams   כל אחד מהסטודנטים פותח TERLLO  ואז המרצה משייך את הלוח של כל מהלומדים ללוח הראשי שלו .

הנה דוגמא של לוח הבקרה וההגשות של מרצה המלמד במרכז הבינתחומי בהרצליה :

  פרקי הדרכה לשימוש בTRELLO

Create A Team | Getting Started with Trello

Trello Teams – Trello Help

Creating a new team – Trello Help

ראו גם : 

לאחרונה החלו יותר ויותר בתי ספר בארה"ב ,אנגליה ואוסטרליה להשתמש בTRELLO לניהול למידה מאותגרת פרויקטים ( PBL ).

מדובר על ביה"ס תיכון בארה"ב שפתח מגמה מרתקת בשם “Inventioneering” ( יזמות , הנדסה ופיתוחים) . המורים המנחים , והתלמידים מחוברים כולים לתוכנת Trello ועוקבים מקרוב ומרחוק אחר התנהלות הפרוייקטים של התלמידים .

קישור למאמר באנגלית

Curriculums, Collaboration, And Reinventing The Classroom

· ·

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *